resim

Responsive
(duyarlı) tasarım nedir?

Responsive tasarım; bilgisayar, tablet ve mobil cihazların ekran çözünürlüklerine göre duyarlı davranan, kullanıcıya cihaz ve çözünürlük bağımsız olarak her platformda rahat bir gezinme sağlayan web tasarımlarıdır.

 
 

resim

 

 

Responsive
siteler nasıl çalışır?

Responsive internet siteleri; sitenin ziyaret edildiği cihazın ekran çözünürlüğüne göre, içerisinde bulunan yazı, resim, menü ve diğer elementleri otomatik olarak boyutlandırır. Responsive tasarımda istendiği takdirde çözünürlüğe göre tasarımda bulunan bazı modüller gizlenebilir.

 

Responsive web sitelerinin avantajları

resim

Tüm cihazlara uyumlu hazırlanan tasarım ile sitenizi ziyaret eden müşterilerinize rahat bir kullanım tecrübesi yaşatabilirsiniz.

resim

Responsive tasarım ile mobil cihazlarda sitenizin yüklenme hızınızı artırabilirsiniz. Bu sayede dönüşüm oranlarınızı artırabilirsiniz.

resim

Google, responsive siteleri mobil uyumlu olması dolayısıyla ödüllendirerek arama sonuçlarında daha üst sıralarda gösterir.

 

Teklif Alın

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm soruları iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.